insta-req

ABSTRACT

Social media has become an essential part of daily life in all societies and even It can be said that it is located in the center of life. Instagram, which is one of these social networking applications, has 50,000,000 users in our country.
It has several users and currently has 1,220,000,000 users worldwide.
A large number of people has increased the impact of Instagram on people’s social lives.
According to our research, for those who want to improve their business accounts, the algorithmic structure of Instagram is a hindrance in terms of pending old sent requests and we decided to develop an application in this regard. Despite the application we have designed, we can securely track and return additional requests sent.

Öz

Sosyal medya, tüm toplumlarda günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası olmuştur ve hatta tam olarak günlük yaşamın merkezine yerleşmitirde denebilir. Bu sosyal medya uygulamalarından olan instagram ülkemizde 50,000,000 kullanıcı sayısına, dünya genelinde ise 1,220,000,000 güncel kullanıcı sayısına sahiptir. Kullanıcı sayısının bu denli fazla olması instagramın insanların sosyal yaşamları üzerindeki etkisini artırmıştır. Hesaplarını geliştirmek isteyen kişisel ve işletme hesapları için bir girişimde bulunmak üzere yaptığımız araştırmada istagramın algoritmik yapısının, bekleyen istekler konusunda bir engel teşkil ettiğini farkettik ve bu doğrultuda bir uygulama geliştirmeye karar verdik. Geliştirdiğimiz uygulama sayesinde gayet güvenilir bir şekilde karşıya gönderilmiş ve bekler halde olan takip isteklerini geri çektirmeyi amaçlıyoruz.

Metot

login info

LoginInfo.py dosyasına kullanıcı adı ve şifresinin kaydedilmesi gerekir.

• Tüm gönderilen isteklerin listesini almak için python follow_request.py komutunu konsoldan çalıştırmamız yeterli, tüm gönderilmiş bekleyen istekleri alıp userlist.txt dosyasına kaydeder.

• Gönderilen tüm istekleri geri almak için python cancel_request.py komutunun konsoldan çalıştırılması yeterli.

ana ekran

Uygulama otomatik olarak instagram tarafından ban yememek yada bot olarak algılanmamak için 9 ila 20 saniye arasında random bir zaman ile istekleri en eskiden en yeniye olacak şekilde geri çeker.

GitHub

View Github